Autor Tema: Katalizator  (Posjeta: 278 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline Laza994

• Novi član
  • *
Katalizator
« : Kolovoz 15, 2018, 12:18:43 prijepodne »
Drustvo, bio sam kod majstora i zamenio mi je zadnji katalizator ali mi je rekao da moram i prednji-odmah iza izduvne grane, greje mi se izduvna grana. da li je neko ima slicnih problema? U pitanju je rover 25 1.4 16v

Offline Roverlike

• Administrator
  • Heroj Član
  • Spol: Muški
Odg: Katalizator
« Odgovori #1 : Kolovoz 15, 2018, 08:40:17 prijepodne »
Malo sam zbunjen sa opisom.
Katalizator je samo jedan u sustavu ispušnih plinova. Prvo ide ispušna cijev, fleksibilna cijev, katalizator, prednji ispušni lonac pa zadnji ispušni lonac.
Ako je auto novijeg godišta onda jedino može imati dvije Lambda sonde, ispred i iza katalizatora. Bitna sonda je ova ispred jer daje informaciju računalu motora, dok je zadnja sonda samo za provjeru stanja iapušnih plinova.

Offline Laza994

• Novi član
  • *
« Odgovori #2 : Kolovoz 15, 2018, 05:58:26 poslijepodne »
tako mi je majstor rekao. Ne izbacuje gresku na kompjuteru nego se žari izduvna grana...  Auto je 2002 god.

Offline Roverlike

• Administrator
  • Heroj Član
« Odgovori #3 : Kolovoz 15, 2018, 06:16:24 poslijepodne »
Znači auto ne može normalno voziti? Kako se ponaša, što je problem?

Offline Laza994

• Novi član
  • *
« Odgovori #4 : Rujan 04, 2018, 06:48:56 poslijepodne »
Auto nema dovoljno snage, kao da ga gusi nesto, uzbrdo se muci. Odradjen veliki servis, stavljeni novi hidropodizaci...

Offline Roverlike

• Administrator
  • Heroj Član
« Odgovori #5 : Rujan 04, 2018, 10:38:51 poslijepodne »
Može biti da je problem katalizator, ali on je samo jedan. Obično ga se može malo podignuti gore dolje, kada je auto na rampi, pa se vidi da li se iz njega čuje kotrljanje dijelova. Ako da, onda se keramičko sače unutar katalizatora polomilo, pa može začepiti normalan protok ispušnih plinova vani, što može gušiti motor.

Offline Laza994

• Novi član
  • *
« Odgovori #6 : Rujan 06, 2018, 06:57:43 poslijepodne »
Jel zna neko gde mogu da nabavim katalizator? i koja je cena, cisto da znam da me ne odere neko. Hvala puno, javljam sta sam uradio. poz

Offline dadom5

• Administrator
  • Heroj Član
« Odgovori #7 : Rujan 07, 2018, 02:00:06 poslijepodne »
Postoje zamjenski katalizatori,orginali su jako skupi ali za Rovera vjerujem da bi se moglo naći i na Ebayu dosta povoljno.
Nedavno sam za moje drugo vozilo Kia Ceed tražio katalizator,keramika se potpuno raspala,cijena orginala je 13.800,00 kn(cca.1800,eura).
A postoji i alternativa firma iz Splita koja se bavi reparaturom katalizatora...cijena je 1800,00 kn(cca 250,00 eura) i metalne saće idu u katalizator :)