Autor Tema: Union Jack sticker  (Posjeta: 232 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline aboveall

• Mlađi član
  • **
Union Jack sticker
« : Svibanj 03, 2018, 12:56:22 prijepodne »
Roveri su 90ih (barem u Italiji) toga se dobro sjećam imali Union Jack sticker na prtljažnom prostoru ispod oznake modela (zdesna) ispod npr. 200 ili 414si jedan jako lijep elipsasti Union jack logo - onako blago presijavajući. Ima li možda sliku neko tog loga jer ne mogu pronaći na netu.

Hvala

Offline Roverlike

• Administrator
  • Heroj Član
  • Spol: Muški
Odg: Union Jack sticker
« Odgovori #1 : Svibanj 03, 2018, 07:18:10 prijepodne »
Na Roverima nisu bili elipsasti nego "lepršavi" format zastave.
Ispod sam ti stavio slike elipsastih koji nisu bili na Roverima i presavijajućih koji su bili na Roverima, a koji se i danas mogu nabaviti, pogotovo zadnji.

Offline aboveall

• Mlađi član
  • **
« Odgovori #2 : Svibanj 05, 2018, 02:25:04 poslijepodne »
U pravu si - međutim znam da je za talijansko tržište bila izdana zastava u elipsastom obliku ali kao naljepnica - ne kao "badge" (da se tako izrazim). Anyway, sada mi je jedan frend it Italije to potvrdio. A već sam mislio da sam senilan :) Probat ću naći pa stavim ovdje.

Thanx

Offline Roverlike

• Administrator
  • Heroj Član
  • Spol: Muški
« Odgovori #3 : Svibanj 05, 2018, 07:18:36 poslijepodne »
Onda moram priznati da nisam siguran da znam o kakvoj je naljepnici riječ, mislim o njenom izgledu...

Offline aboveall

• Mlađi član
  • **
« Odgovori #4 : Svibanj 05, 2018, 11:48:36 poslijepodne »
Legendo, bilo je nešto ovakvo ali ne badge nego baš lijepa i puno veća naljepnica:
https://www.italpads.com/us/per-auto/286-scudetto-sticker-union-jack-royal-british-flag-bandiera-inglese-range-rover-base-gold-0638097295803.html

I Roverov Mini ju je imao, bilo ih je puno tada po Trstu i oni stariji modeli kockastiji Roveri iz serije 200 i 400.
Na stranama je imala te zlatne ribbone a na sebi je imala neki latinski naziv ako me sjećanje ne vara. Nije bio onaj: "Dieu et mon droit" - moto Engleske. Nešto drugo, ali baš je bila fenomenalna. I imala je blagi presijavajući efekt. Ja imam tvrtku za marketing i vjeruj mi nešto slično je malo tko ikada stavio na auto. Skupo je za izradu jer su jako slabo blijedile. Izgledalo je onako kao: "Appointed by Her Majesty":))) kao da je auto za izložbu pa auto klub radi poseban sticker. Na british racing greeen i Tahiti blue je posebno lijepo izgledalo.  Ma Rover je imao te vrhunske detalje nešto kao i Lancia zbog kojeg su ih uvijek kupovali malo istančaniji ljudi. Zato su i propali - nestalo je finoće :)

Imam negdje promo blok od kože s otisnutim logom koji dobiješ kod kupovine i negdje sam zametnuo brošuru. Papir koji su koristili - omg - stari moj to je baš  full skup ivoire papir s teksturom. Englezi su na nekim stvarima davali taj dašak klase koji drugi brandovi na puno skupljim modelima nisu mogli ni zamisliti.