Autor Tema: Rover 25 DA ili NE  (Posjeta: 99 )

0 Članova i 1 Gost pregledava ovu temu.

Offline dexx

• Novi član
  • *
Rover 25 DA ili NE
« : Kolovoz 16, 2017, 11:30:52 prijepodne »
Pozdrav roverasima. Ovih dana kupujem auto a paznju mi je privukao Rover 25 2004. godiste. Kazu da je presao oko 150.000 Km. U pitanju je benzinac 1.4 76/103 (kW/KS) sa ugradjenim plinom, troje vrata. Pokusavao sam da saznam nesto vise o roverima 25 i nalazio sam sve i svasta. S jedne strane ljudi ga hvale a s druge pisu po nekim forumima nikako ovaj model. Molio bih upucene da mi kazu da li je to bas tako da su mu cesti kvarovi neminovni i da uvek stoji rizik od otkazivanja motora. Ja nemam nameru da ga vozim duze od godinu ipo do dve pa bih se usudio da ga kupim i pored sve lose price. Jos jedno pitanje, kolika je potrosnja benzina i plina ovom modelu u proseku? Prodavac nije umeo da mi odgovori na to pitanje lol. Hvala :)

Offline Roverlike

• Administrator
  • Heroj Član
  • Spol: Muški
Odg: Rover 25 DA ili NE
« Odgovori #1 : Kolovoz 16, 2017, 12:55:54 poslijepodne »
Rover nema više ili,drugačijih problema nego bilo koji drugi auto. Ne smije ga se ostaviti bez rashladne tekučine, jer češ tada imati problema sa glavom motora, no to vrijedi za svaki auto. Potrebno ga je redovito servisirati i problema ne bi smjelo biti.
Bitno je samo da li možeš do dijelova za rwdovite servise, tipa,svječica, ulja, filtera ulja, filtera zraka te filtera goriva. Svake godine se mijenja ulje i filter ulja, a svake druge svječice, filter goriva i filter zraka.
Potrošnju plina ne znam, jer nemam iskustva sa plinom. Potrošnja goriva se kreće od 7 do,15 litara na 100 km, ovisno da li voziš samo po gradu (15 litara) ili imaš i vožnje van grada. Potrošnja je veća jer je auto već prešao dosta kilometara. Potrebno je znati i u kakvom stanju mu je remenje, odnosno da li je već mijenjano, jer ako nije, potrebo ga je mijenjati.
Ja Rovere vozim već 17 godina i nemam nikakvih problema sa njima jer ih redovito održavam, i meni su bolji nego mnoge druge marke.

Offline dexx

• Novi član
  • *
« Odgovori #2 : Kolovoz 16, 2017, 03:46:37 poslijepodne »
Hvala na odgovoru. Definitivno kupujem rovera. Vidjacemo se na forumu :)

Offline derebusi

• Novi član
  • *
« Odgovori #3 : Kolovoz 16, 2017, 11:06:50 poslijepodne »
Posjedujem Rover 25 Streetwise koji me je odlicno  sluzio uz redovne servise do proslog ljeta kada se zabio u auto lik sa BMW-om na krizanju i nacinio mi veliku tugu jer nemam dijelova za popravak.
Boljka je tom modelu brtva glave koja je serijski losa bila prilikom ugradnje ( priznanje Rovera od prije 7 godina ) te kada ju zamjenite vozi i uzivaj u vrlo dobrom i sigurnom automobilu. Za sve koji Ti trebaju odlican motor 1.4 16V sa predenih stvarnih samo 45000 km neka se jave. Ostatak auto je u garazi i prodajem sve ili pojedinacno dijelove. Uzivajte u voznji sa Roverom

Poslano sa mog UMI_SUPER koristeći Tapatalk